vEdukacja Platforma**********************************************************************************

Mistrzowie tabliczki wiedzy w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi

 

            W piątek, 29 września, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, obchodziła VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Solenizantkę powinien znać każdy, a przynajmniej miał okazję poznać ją w szkole. Na ile dorośli posiadają tę matematyczną sprawność? To sprawdzili uczniowie Dwójki. Zanim jednak przeprowadzili egzamin wśród dorosłych, postanowili sprawdzić tę umiejętności w gronie swoich kolegów i koleżanek.  
Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały długo, ale dały swoje rezultaty. Już w piątek rano sala gimnastyczna naszej szkoły zmieniła się w prawdziwą salę egzaminacyjną. Chętnych do oceny swoich możliwości było wiele, nie zabrakło emocji, a poziom konkursu był bardzo wysoki. Komisje były bezlitosne, ale tym, którzy polegli w pierwszej próbie, nie zabrakło ducha rywalizacji i podeszli do egzaminu powtórnie, tym razem odnosząc sukces. W role egzaminatorów wcielili się gimnazjaliści, którzy zadbali o prawidłowy przebieg testu. Po czterogodzinnym maratonie "tabliczki wiedzy", prawie wszyscy uczniowie uzyskali tytuł eksperta i otrzymali certyfikat. Towarzyszyły temu okrzyki radości i gesty zwycięstwa.

A to jeszcze nie koniec świętowania... W odpowiedzi na hasło: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, uczniowie klasy VI c stworzyli specjalny patrol egzaminacyjny. Klasa wyszła poza teren szkoły, aby odwiedzić pobliskie sklepy, stacje benzynowe, urzędy. Po drodze odpytywali także przechodniów. Zwieńczeniem święta była wizyta w placówce Banku PKO S.A,

z którą nasza szkoła współpracuje od lat w ramach SKO. Pracownicy banku okazali się prawdziwymi znawcami tabliczki mnożenia, dodatkową sympatię zyskali sobie częstując naszą młodzież krówkami. Dzień Tabliczki Mnożenia był doskonałym treningiem pamięci oraz świetną okazją do pobijania własnych rekordów.

 

Zespół ds. Promocji Szkoły

Patrol egzaminacyjny SP 2 w Banku PKO S.A.jpg


 

Test z tabliczki mnożenia (1).jpg

 **********************************************************************************I Ty możesz pomóc innym!


             Wolontariat to bezinteresowna i dobrowolna praca na rzecz drugiego człowieka, środowiska. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie chce pokazywać młodym ludziom, na czym polega idea dzielenia się tym, co mamy w życiu najcenniejszego, czyli swoim własnym czasem.


Dlaczego i w jakim celu? Aby wyciągnąć rękę do drugiej osoby, aby integrować się w gronie wolontariuszy, aby jak najlepiej wykorzystać nasze talenty i zdolności.


Już 16 września br., podczas Cieszyńskiego Przekładańca - I Festiwalu Organizacji Pozarządowych, można było zobaczyć członków Szkolnego Koła Wolontariatu "Dwójki". Młodzież zajęła się propagowaniem idei wolontariatu w środowisku lokalnym.


Pięć dni później promowaliśmy wolontariat w naszej szkole, a wszystko to w ramach Dnia Promocji Wolontariatu. W tym dniu święta bezinteresowności na naszych uczniów czekały następujące atrakcje:


· zorganizowano audycję dla młodszych kolegów i koleżanek na temat działalności wolontariackiej naszego Koła,


· wolontariusze, podczas krótkiego apelu, zaprezentowali idee wolontariatu,


· pod hasłem - Od nas dla Was,  wszyscy uczestnicy apelu zostali obdarowani ciastkami przygotowanymi przez wolontariuszy.


Uroczystość została uwieńczona wspólnym tańcem wolontariuszy, a znakiem rozpoznawczym w tym dniu były czerwone serca. Całą imprezę poprzedzała akcja plakatowa, w której organizacji pomogli nauczyciele klas młodszych. Przeprowadzony został także konkurs na logo i nazwę koła wolontariuszy.


Pomagać trzeba, bo warto, bo nigdy nie wiemy, kiedy pomoc innego wolontariusza będzie potrzebna nam, bo to daje radość!


 


Zespół ds. Promocji Szkoły


 


Obdarowujemy innych.jpg


Uczennice SP 2 aktywne w Cieszyńskim Przekładańcu.JPG
************************************************************************

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli 2.bmp

********************************************************************************************************************

Festyn Szkolny w „Trójce”

 

W sobotę 27 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3  z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Cieszynie odbył się Festyn Szkolny. Tego dnia Rada Rodziców oraz Grono Pedagogiczne przygotowało dla wszystkich gości szereg atrakcji, a wśród nich dużo zabawy, sportu, rekreacji a także muzyki.

Gości przywitały pokazy ochotniczej straży pożarnej. Następnie uczniowie naszej szkoły pod okiem nauczycieli przedstawili program artystyczny, na którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, teatralne i językowe. Duże zainteresowanie wzbudziła zabawa rodzinna pt.: „ Grunt to rodzinka”, która została zorganizowana po raz pierwszy. Rodzice z dziećmi brali udział w licznych konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych.  

Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanych kul, wykonywać pamiątkowe figurki z masy solnej, przejechać się na motocyklach, a także zrobić sobie zdjęcie na tle samochodów rajdowych. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się punkt, gdzie panie nauczycielki pięknie malowały dzieciom twarze. Ponadto w szkole czekało na gości wiele atrakcji. Były stanowiska, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w doświadczeniach i eksperymentach z dzieciny fizyki i chemii. W czasie imprezy można było skorzystać z profesjonalnych porad dietetyków z Natur House.

Na boisku szkolnym przez cały okres trwania festynu trwały gry i zabawy dla dzieci, a w godzinach popołudniowych odbył się mecz koszykówki, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Dużą atrakcją dla dzieci i nie tylko była możliwość wzięcia udziału w Zumbie, która była prowadzona przez wykwalifikowaną panią instruktor.

W czasie festynu można było odpocząć przy kawie, zjeść przepyszne ciasta i zakosztować zdrowej żywności  lub zjeść coś konkretnego – kiełbaskę czy karczek z grilla. Najmłodsi goście chętnie kupowali frytki i popcorn.

Atrakcji było co niemiara, a pogoda tego dnia była wprost wymarzona. Podczas festynu każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Atrakcje zorganizowane tego dnia pokazały możliwości spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny zarówno biologicznej, jak i  tej szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę. Dziękujemy Radzie Rodziców, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom szkoły, Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor. Podziękowania składamy Straży Pożarnej, sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta. W szczególności podziękowania składamy restauracji WiP z Cieszyna oraz siłowni Forma Fitness Club z Cieszyna za ufundowanie nagród dla uczestników zabawy rodzinnej: „Grunt to rodzinka”.

Zespół Promocji SP3

SP3 festyn szkolny.jpg


********************************************************************************************************************

„Żonkilowy tort nadziei” w wykonaniu SP 2 w Cieszynie

W dniu 12 maja 2017 r. w sali sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Żonkilowy tort nadziei” zorganizowanego przez wolontariuszy domowego Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie  Celem konkursu była popularyzacja idei wolontariatu hospicyjnego oraz wiedzy na temat działań hospicjów w ramach kampanii „Pola Nadziei”.


W  gali uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie wraz z opiekunami.  Gratulacje, dyplomy i nagrody od burmistrza miasta Ryszarda Macury i Doroty Kani, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty odebrali:


Dominik Przywara – uczeń klasy 2a, za pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz Natalia Cholewa  - uczennica klasy 2a za trzecie miejsce w tejże kategorii. Opiekunami uczniów są p. Jolanta Piekut i p. Beata Dybał.


Specjalną nagrodę - za przygotowanie  logo konkursu plastycznego cieszyńskich "Pól Nadziei" - otrzymała p. Barbara Rewig wraz z uczniami oddziału integracyjnego – klasy 3d naszej szkoły. 


                                                             Zespół Promocji Szkoły


SP2 - żonkilowy tor nadziei.jpg********************************************************************************************************************


Konkurs plastyczny „Poznajemy Cieszyńskie Pomniki Przyrody”


Dnia 11 maja 2017 r. w Sali Sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbyło się uroczyste wręczenie nagród konkursu plastyczno-przyrodniczego pn. „Poznajemy Cieszyńskie Pomniki Przyrody”. Konkurs został zorganizowany przez Komisję Ochrony Przyrody PTTK Oddział „Beskid Śląski”, wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Cieszynie. Jego celem było przybliżenie wartości przyrodniczo – krajobrazowych  oraz popularyzacja odznaki „TURYSTA PRZYRODNIK PTTK”. Konkurs przeznaczony  był dla uczniów klas III do VI szkół podstawowych w Cieszynie, a  tematem były cieszyńskie drzewa pomnikowe.


W gali wręczenia nagród brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie.

Dyplomy, nagrody specjalne i wyróżnienia odebrali:


Maja Marchewka – uczennica klasy IV a – I miejsce za pracę Wiąz (Camping Olza)


Jakub Fender – uczeń klasy V b – IV miejsce za pracę Dąb szypułkowy (ulica Chrobrego)


Maja Król – uczennica klasy V b – Nagroda Specjalna Euroregionu Olza za pracę Miłorząb dwuklapowy (Park Szpitalny)


Patrycja Dębińska- uczennica klasy V b - Nagroda Specjalna Euroregionu Olza za pracę Magnolia (Wzgórze Zamkowe)


Karolina Hornik – uczennica klasy IV a – Wyróżnienie za pracę Wiąz polny (Park Szpitalny)


Natalia Król – uczennica klasy VI b – Wyróżnienie za pracę Kasztanowiec zwyczajny (Wzgórze Zamkowe)


Grzegorz Rzymanek – uczeń klasy V b – Wyróżnienie za pracę Jesion (ulica Sportowa)


Gabriela Kądziałka – uczennica klasy IV a – Wyróżnienie za pracę Kasztanowiec pospolity (Wzgórze Zamkowe)


 

Opiekunami konkursu są nauczyciele przyrody:  mgr Renata Chamera-Wójcik oraz mgr Karina Pasterny.


 Wystawę prac konkursowych od 05.06 będzie można zobaczyć w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.


 Zespół Promocji Szkoły


SP2- konkurs plastyczny.jpg


********************************************************************************************************************


DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI!


Pod takim hasłem przebiegała akcja prowadzona w SP nr 2 z Oddzialami Integracyjnymi w Cieszynie. Zorganizowano ją po to, by pomóc odbudować księgozbiór Biblioteki Miejskiej, który spłonął w ostatnim pożarze.


Zbiórka książek oraz audiobooków odbywała się na przełomie lutego i marca 2017 roku. Włączyli się w nią nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale także nauczyciele cieszyńskiej ,,Dwójki".


„Cieszy mnie bardzo zaangażowanie całej społeczności szkolnej w akcji uzupełniania księgozbioru, gdyż pokazuje to jakim szacunkiemnasza młodzież darzy książki, jak rozumie ich rolę w naszym życiu i przeżywa osobiście wydarzenie, które dotknęło nas wszystkich – powiedziała dyrektor szkoły Renata Chamera-Wójcik.


Dzięki aktywności nauczycieli, a aszczególnie p. Aleksandry Melcher-Maślińskiej, która była pomysłodawczynią akcji, udało się zebrać 515 egzemplarzy! Zgromadzone "skarby" trafiły do cieszyńskiej Biblioteki 19 maja 2017 roku.


Zespół ds Promocji Szkoły


SP2 - Drugie życie książki.jpg


********************************************************************************************************************


Fani „Zwiadowców” w akcji!

„Zwiadowcy” to tytuł popularnej serii wydawniczej i temat czwartej edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego organizowanego przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie we współpracy z biblioteką miejską.

12 maja, punktualnie o 9.00, w bibliotece miejskiej rozpoczął się Zlot! Wzięło w nim udział osiem drużyn reprezentujących klasy 4-6 cieszyńskich szkół podstawowych. Po teście sprawdzającym znajomość czterech części cyklu członkowie elitarnej grupy przeszli na cieszyński garnizon, by w praktyce sprawdzić poziom zwiadowczych umiejętności.

Już samo przejście ulicą Głęboką  okazało się nie lada wyzwaniem dla kandydatów na zwiadowców! Idąc za przykładem Gosi Kluski, szóstoklasistki z Czwórki - gorącej fanki serii i mistrzyni kamuflażu - próbowali wtopić się w otoczenie. Gdy tę trudność udało im się pokonać, pojawiły się następne - na garnizonie czekały bowiem kolejne zadania: łamanie szyfrów, strzelanie z łuku, odczytywanie map, zawiązywanie skomplikowanych węzłów, a nawet… walka na miecze!

Survivalowe zmagania na garnizonie nie miałyby miejsca, gdyby nie ludzie bezinteresownie zaangażowani w realizację tego pomysłu, dlatego serdecznie dziękujemy: Krzysztofowi Neściorowi za umożliwienie nam wejścia na wojskowy teren; Marzenie Daduń za wprowadzenie nas w tajniki łucznictwa, Jakubowi Gorzelanemu za podzielenie się z nami wiedzą na temat map i węzłów, zaś fanom „Zwiadowców” z GTE - Zuzannie Wadowskiej, Marcinowi Karwotowi i Adamowi Skałce - za szyfry i miecze!

Z relacji tegorocznych zwycięzców z KSP oraz zdobywców II miejsca z SPTE, wynika, że konkurs przyniósł im wiele pozytywnych emocji i cudownych wrażeń. Wydaje się, że podobne odczucia mają nie tylko ci, którzy znaleźli się w czołówce, a więc oprócz wyżej wymienionych również drużyna SP3, ale także pozostali uczestnicy. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że konkurs może być czymś więcej niż tylko rywalizacją, może być przygodą! I, co najważniejsze, choć następne spotkanie dopiero za rok, fantastyczną przygodę można przeżyć już dziś - wystarczy… czytać!

Biblioteka SP4

SP4 Zwiadowcy.jpg
********************************************************************************************************************


„Podróż do krainy motyli”

„Podróż do krainy motyli” to tytuł siódmej edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Cieszynie. Wzięło w niej udział 12 szkół, w tym Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Czeskim Cieszynie oraz zaprzyjaźniona z SP4 szkoła podstawowa z Lučenca na Słowacji.

Wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród laureatom odbył się 5 maja na terenie Zamku Cieszyn. Była to dobra okazja, by w miłej atmosferze obejrzeć nie tylko prace nagrodzone, ale także inne realizacje wybrane spośród 370 uczestniczących w konkursie. Również i w tym roku wernisaż wzbogaciła prezentacja dr. Grzegorza Majchrowskiego z Zakładu Rzeźby Instytutu Sztuki w Cieszynie, który przygotował wykład pełen ciekawostek, opowiadający nie tylko o świecie wielobarwnych owadów, ale i o interpretacjach tego tematu w sztuce. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz wspólnego zdjęcia laureatów.

Jury, w skład którego po raz kolejny weszli: dr hab. Jarosław Skutnik z Zakładu Grafiki Instytutu Sztuki w Cieszynie, Dobiesław Kaczmarek - wieloletni, doświadczony nauczyciel plastyki oraz Katarzyna Poślednicka - nauczyciel plastyki, opiekun grupy artystycznej „Tęcza”, wyłoniło zwycięzców oraz przyznało po dziesięć wyróżnień w kategoriach klas 1-3 oraz 4-6 (wyniki konkursu na www.sp4cieszyn.pl).

Ponadto, jak co roku, Dyrektor Zamku Cieszyn, Ewa Gołębiowska, przyznała Nagrody Zamku, wybierając spośród prac, które nie zostały wyróżnione przez jury. Powędrowały one do drugoklasistów - Mileny Krzemińskiej z SP6 i Jakuba Andrzejewskiego z SP2 oraz ucznia klasy szóstej - Miłosza Fijałkowskiego z SP4. Serdecznie gratulujemy!

Wystawę prac można oglądać do 4 czerwca w szklanej przewiązce (korytarzu) obok kawiarni na Wzgórzu Zamkowym. Gorąco zachęcamy!

SP4

SP4 Motyle.JPG


********************************************************************************************************************

Z wizytą na Słowacji

W dniach 4 i 5 maja cieszyńska Czwórka przebywała w gościnie w Lučencu na Słowacji. Grupa uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły pojechała w dwudniową podróż nie tylko w celu spotkania się z przyjaciółmi ze słowackiej szkoły, ale przede wszystkim po to, by lepiej poznać kulturę i zwyczaje tego pięknego kraju.

Krótki pobyt wypełniony był atrakcjami - uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji języka angielskiego ze Słowakami; zwiedziliśmy miasto i przepiękną, świeżo odrestaurowaną, synagogę; poznaliśmy uroki słowackich gór i malowniczych miasteczek i wsi; braliśmy udział w ciekawych warsztatach rękodzieła, a nawet mieliśmy szczęście spotkać małego niedźwiadka!

Uczestnicy wyprawy do Lučenca planują już kolejne spotkanie - tym razem w Cieszynie.

SP4

SP4 Luczenec.jpg********************************************************************************************************************

Super Kids

Tegoroczny „Super Kids”,  który odbył się 26 kwietnia, to już siódma edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego adresowanego do uczniów klas I-III. W konkursie, którego inicjatorem i organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie, rywalizują szkolne reprezentacje. W tym roku I miejsce wywalczyła drużyna SP1, miejsce II zdobyła reprezentacja SP3, zaś III lokatę zyskali organizatorzy. Ponadto SP2 oraz KSP otrzymały wyróżnienia.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku!

SP4

SP4 SuperKids2017.jpg********************************************************************************************************************


SP4 najbardziej rozbieganą szkołą Fortuny!

23 kwietnia odbył się 9 Cieszyński Fortuna Bieg. „Kwiecień plecień…” - każdy, kto zna to przysłowie mógł przekonać się na własnej skórze, że jest zgodne z prawdą. Pogoda nas nie rozpieszczała. Mimo to, Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie zdobyła puchar dla najbardziej rozbieganej szkoły!

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy nie przestraszyli się deszczu, śniegu oraz zimna i z tak wielkim zaangażowaniem oddali się rywalizacji biegowej! Dziękujemy też rodzicom naszych dzielnych sportowców - bez ich zaangażowania nie osiągnęlibyśmy sukcesu!

SP4

SP4 Fortuna Bieg.jpg


********************************************************************************************************************


Dzień Ziemi w SP4


Dzień Ziemi to bardzo ważne święto, które istnieje po to, by przypomnieć nam jak niezbędna dla nas jest nasza planeta i jak bardzo powinniśmy o nią dbać!


Celem akcji było promowanie ekologicznych zachowań wśród społeczności szkolnej cieszyńskiej Czwórki. Pomogli w tym uczniowie Koła Miłośników Przyrody. Przenieśli nas do Domisiowego Lasu i edukowali, co należy robić, aby śmieci było mniej.


Oprócz wystawionego przedstawienia młodzi ekolodzy zachęcali wszystkich uczniów do pisania „Listów dla Ziemi”, ponieważ kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną „Arka”. Obok poruszanych w listach tematów dotyczących gospodarki odpadami, promocji recyklingu oraz postaw i działań proekologicznych, ważnym elementem jest przeciwdziałanie paleniu śmieci w piecach domowych.


Ludzie na całym świecie zachęcają do ekologicznego stylu życia. Pokazują i wyjaśniają, jak można zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia z korzyścią dla zdrowia i środowiska naturalnego. Powinniśmy robić to również my! Ziemia to też nasz dom!


SP4


SP4 Dzień Ziemi.jpg


********************************************************************************************************************


Dzień Otwarty SP4

Na tegoroczny Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie licznie przybyli przyszłoroczni pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Było to wyjątkowe popołudnie - atrakcje przygotowane przez nauczycieli i uczniów SP4 nie pozostawiały ani chwili na nudę!
Zanim uczestnicy spotkania wyruszyli w pełną wyzwań podróż po szkole, zostali serdecznie powitani przez gospodarzy i zaproszeni do obejrzenia wiosennego występu, prezentacji z ofertą szkolną oraz filmiku z Czwórką w roli głównej.

Podczas wędrówki po klasach przyszli uczniowie musieli popisać się między innymi znajomością języka angielskiego, w pracowni komputerowej - informatycznym zacięciem, na sali gimnastycznej - tężyzną fizyczną, natomiast w bibliotece dzieci wyruszyły w podróż do świata baśni... Na szlaku „zwiedzania” nie zabrakło również świetlicy i kolorowych sal lekcyjnych edukacji wczesnoszkolnej oraz innych - mniej lub bardziej tajemniczych - zakamarków. Szkolną wyprawę zwieńczył pyszny poczęstunek w miłym towarzystwie.

Żegnając się, mówiliśmy dzieciom: „do zobaczenia!”, gdyż mamy wielką nadzieję, że już we wrześniu wszyscy spotkamy się w Czwórce!SP4 Dzień otwarty
********************************************************************************************************************


Szanowni RodziceRekrutacja do cieszyńskich publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w publicznej szkole podstawowej, prowadzonych przez Miasto Cieszyn, rozpoczyna się od 19 kwietnia br. od 8.00. Wniosek o przyjęcie dziecka można składać do 4 maja br. do godz. 15.00.


Do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przyjmuje się dzieci zamieszkałe na obszarze miasta Cieszyna. Do przedszkoli przyjmowane są dzieci od 3 do 6 lat. Rekrutacja dzieci niepełnosprawnych do oddziałów integracyjnych w Przedszkolu nr 2 – Integracyjnym w Cieszynie i Przedszkolu nr 4 w Cieszynie będzie prowadzona odrębnie tj.:


- rodzice dzieci niepełnosprawnych zgłaszają się bezpośrednio do Przedszkola nr 2 – Integracyjnego w Cieszynie lub Przedszkola nr 4 w Cieszynie i tam składają podania do
4 maja br.


- kwalifikację (nabór) dzieci niepełnosprawnych prowadzić będzie odpowiednio komisja powołana przez Dyrektora Przedszkola nr 2 – Integracyjnego w Cieszynie lub Przedszkola
nr 4 w Cieszynie.


Przed podjęciem decyzji o miejscu realizacji przez dziecko wychowania przedszkolnego, od 19 kwietnia 2017 r. rodzic będzie miał możliwość zapoznania się z ofertą placówek biorących udział w postępowaniu rekrutacyjnym na stronie https://www.cieszyn.przedszkola.vnabor.pl lub https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/cieszyn


Rodzic może wybrać 3 publiczne placówki.Postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w publicznych szkołach podstawowych funkcjonujących na terenie miasta Cieszyna, na rok 2017/2018, wzorem lat ubiegłych odbędzie się przy wsparciu systemu elektronicznego. Wniosek można pobrać w przedszkolu, a w przypadku zapisu dziecka za pomocą internetu należy wypełniony wniosek wydrukować następnie podpisać i dostarczyć do Przedszkola wskazanego jako pierwsze we wniosku. Po 4 maja 2017 r. żadne wnioski w naborze głównym nie będą rozpatrywane.


Zasady rekrutacji do przedszkoli na rok szkolny 2017/2018 określa dyrektor przedszkola i będą one dostępne na stronie www.cieszyn.przedszkola.vnabor.pl
i w poszczególnych przedszkolnych. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, ponieważ
o przyjęciu do przedszkola będzie decydować ilość punktów uzyskanych w procesie rekrutacji. Istotne jest natomiast terminowe i prawidłowe wypełnienie wniosków na stronie internetowej lub formularza pobranego w przedszkolu. O przyjęciu do danego przedszkola zadecyduje Komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola. Komisja rekrutacyjna przeprowadzi weryfikację wniosków pod względem formalnym tj. czy wniosek wypełniono prawidłowo i czy do wniosku dołączono wszystkie wymagane załączniki. Weryfikacji podlegać będą również oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie poszczególnych kryteriów. Listy dzieci przyjętych do danego przedszkola zostaną opublikowane 22 maja br. na powyższej stronie internetowej i w poszczególnych przedszkolach.


 


HARMONOGRAM POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH W 2017 R.


Lp

Czynności rekrutacyjne

Termin

w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin

w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola publicznego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 19 kwietnia 2017 r.

do 04 maja 2017 r.

 

od 05 czerwca 2017 r.
do 09 czerwca 2017 r.

 

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola publicznego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności wymienionych w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe.

od 19 kwietnia 2017 r.

do 05 maja 2017 r.

od 05 czerwca 2017 r.

do 12 czerwca 2017 r.

3

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

22 maja  2017 r.

 

27 czerwca 2017 r.

 

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

od 22 maja 2017 r.

do 26 maja 2017 r.

od 27 czerwca 2017 r.

do 29 czerwca  2017 r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

 

31 maja 2017 r.

 

30 czerwca 2017 r.


 

********************************************************************************************************************


Nabór do SP5.bmp


********************************************************************************************************************


Kolejny sukces pływaków z SP4!

Pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie odnieśli kolejny sukces! W etapie rejonowym drużynowych zawodów pływackich, który odbył się 22 marca br. w Goczałkowicach-Zdroju,  Czwórka zdobyła podwójne złoto, kwalifikując się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy zawodnikom i trenerom, życząc sukcesów na kolejnym szczeblu!

Drużyna dziewcząt: Amelia Szmyła, Ola Chochlińska, Roksana Bączek, Julia Kanadys, Dominika Pundor (rez.), Oliwia Knapik (rez.), Zosia Gałka, Magda Krogulewska, Ola Machalica, Magda Wisełka, Martyna Tybor (rez.), Martyna Wowry (rez.), Maja Kąkol (rez.)

Drużyna chłopców: Konrad Czerech, Mateusz Macura, Jan Dąbek, Paweł Ryrych, Wiktor Hatlas (rez.), Paweł Kukuczka (rez.), Maks Kluska (rez.), Jan Brańka, Wojtek Pieczonka (rez.),  Julian Łojewski, Kacper Piecha, Kacper Skoczek, Klaudiusz Szajter (rez.).

SP4

SP4 - MistrzowieRejonu_dz.jpgSP4 - MistrzowieRejonu_ch.jpg
********************************************************************************************************************


Sukces Lei

 

Tworząc pracę plastyczną metodą wydzieranki w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego pt. „Matematyka - Lubię to!”, Lea Piechowiak, uczennica III klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie, po prostu dobrze się bawiła. Nie przejmowała się konkursem, więc tym większe było jej zdziwienie, gdy okazało się, że wykonana przez nią praca została nagrodzona II miejscem w kategorii wiekowej 1-3! Jury, w skład którego  weszli członkowie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz pracownicy wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, pracę Lei wybrało spośród 752 przesłanych na finał ogólnopolski. Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce podczas XXVI Krajowej Konferencji Nauczycieli Matematyki we Wrocławiu.


Lea to sympatyczna, skromna dziewczynka, która lubi nie tylko matematykę i nie tylko plastykę. Jej pasją są również książki, a to oznacza, że jest posiadaczką niepospolitej wyobraźni i z pewnością - mamy taką nadzieję - jeszcze wiele razy z tego daru skorzysta… Życzymy Lei kolejnych sukcesów!


SP4


SP4 - Lea.JPG


********************************************************************************************************************


„Zdrowo w Dwójce”

 

            W ostatnich dniach, klasa IV c, w ramach zajęć z edukacji czytelniczej oraz języka polskiego, połączyła nabywanie wiedzy z zajęciami praktycznymi oraz dbaniem o swoje zdrowie. Na początku, po tym jak uczniowie dowiedzieli się jak poprawnie napisać przepis kulinarny, przyrządzili sałatkę owocową. Każdy mógł w tym dniu przynieść do szkoły swój ulubiony owoc, który umył, obrał i pokroił pod opieką rodziców w domu, a następnie, podczas lekcji, wszystkie składniki połączyły się w jednej misce.


Poza zdrowym odżywianiem ważny jest ruch. Na kolejnych zajęciach uczniowie powędrowali szybkim krokiem na Wzgórze Zamkowe w Cieszynie, by tam usłyszeć o historii: Rotundy, Wieży Piastowskiej i innych pobliskich zabytków. Był także czas na krótkie zabawy ruchowe oraz wizytę w Zamku Cieszyn, gdzie zobaczyć można było wystawę "Graduation Projects 2016", prezentuje ona prace dyplomowe absolwentów uczelni projektowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Największe zainteresowanie wzbudził stół z piłkarzykami, który można złożyć oraz duży bagażnik rowerowy.


SP2 - Zdrowo w dwójce (1).jpg

SP2 - Zdrowo w dwójce (2).jpg
********************************************************************************************************************„Wielcy bojownicy o niepodległość: Józef Piłsudski i Tadeusz Kościuszko” w SP 2 w Cieszynie            Dnia 15 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie odbył się międzyszkolny konkurs historyczny pt. „Wielcy bojownicy o niepodległość: Józef Piłsudski i Tadeusz Kościuszko”. Rok 2017  to rok patronacki, gdzie obchodzimy 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego i mija 200 lat od śmierci Tadeusza Kościuszki.


Do konkursu przystąpili uczniowie z SP 1, SP 2, SP 4, SP 7 i KSP. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: wiedzy, multimedialnej i plastycznej.


            Komisja, w składzie: Krzysztof Szelong – dyrektor Książnicy Cieszyńskiej, dyrektor Centrum Usług Wspólnych – Paweł Szajor, oraz pan Krzysztof Neścior – przedstawiciel Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie uznała, iż uczestnicy wykazali się  bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności.


Szkoły i uczniowie, którzy zajęli odpowiednio I, II i III miejsce w każdej z kategorii otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie oraz upominki ofiarowane przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie. Koordynatorem konkursu była Pani Agata Granda.


Zespół ds. Promocji Szkoły


SP2 - konkurs historyczny.jpg********************************************************************************************************************Pływacy z Czwórki najlepsi w powiecie!


14 marca br. na skoczowskim  „Delfinie” odbył się kolejny etap drużynowych zawodów pływackich. Dla zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie udział w eliminacjach powiatowych zakończył się podwójnym sukcesem! Wspaniała postawa, determinacja i wola walki pozwoliły drużynom dziewcząt i chłopców sięgnąć po najwyższe trofea. Gratulujemy mistrzom powiatu i życzymy sukcesów w etapie rejonowym!


SP4


SP4 - MistrzowiePowiatu.jpg


********************************************************************************************************************


Mistrzostwa Cieszyna Szkół Podstawowych w pływaniu


13 marca br. na basenie UŚ w Cieszynie odbył się pierwszy etap drużynowej rywalizacji szkół w pływaniu. Organizatorem tegorocznych  mistrzostw była Szkoła Podstawowa nr 4 w Cieszynie wspólnie z klubem pływackim MarioSport.


Do walki o podium stanęło siedem szkół. Najlepsze wyniki uzyskały:


- SP4 (I miejsce chłopców i II miejsce dziewcząt),


- SP1 (II miejsce chłopców),


- SP2 (III miejsce chłopców i I miejsce dziewcząt),


- SP3 (III miejsce dziewcząt).


Do etapu powiatowego zakwalifikowały się - SP4, SP1 i SP2.


Organizatorzy docenili przygotowanie zawodników – wszystkich uczestników nagrodzono słodkościami, a laureatów uhonorowano pięknymi pucharami i dyplomami. Za wspaniałą sportową rywalizację!


                        SP4SP4 - MistrzostwaCieszyna.JPG


********************************************************************************************************************


Mistrzowski tydzień w sportowej Dwójce

 

 

            Nasza szkoła ma na koncie kolejne sukcesy sportowe. 13 marca br., na basenie Uniwersytetu Śląskiego, odbyły się mistrzostwa Cieszyna w pływaniu. Nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast dziewczynom udało się wywalczyć najwyższą lokatę. Do zwycięstwa poprowadziła nas niełatwa rywalizacja, jednak w najważniejszej rozgrywce, w sztafecie, uczennice Dwójki zdobyły złote medale.

Dziewczęta uzyskały awans do mistrzostw powiatu, które odbyły się już następnego dnia, w Skoczowie. Niewiele brakowało do tego, aby i tutaj wyjść na prowadzenie, różnica między szkołami była bardzo mała. Po udanych starciach osiągnęliśmy bardzo dobre – trzecie miejsce, które otworzyło przed naszymi zawodniczkami drzwi do etapu rejonowego.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom, a za drużynę dziewczyn trzymamy kciuki podczas rywalizacji rejonowej w Goczałkowicach.

Szkołę reprezentowały: Lena Krzywka, Roksana Kopiec, Zuzanna Zielke, Kinga Macura, Martyna Szucio, Amelia Budzińska-Lipka, Julia Niedziołka, Maja Rymanowska, Karolina Miodek.

 

SP2 - medal pływanie.jpg


Kolejne emocje wśród sportowców naszej szkoły wzbudził Powiatowy Finał Minipiłki ręcznej dziewcząt. Pierwszym naszym rywalem był zespół dziewczyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustroniu. Od początku dziewczyny zagrały bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku, co pozwoliło nam osiągnąć zwycięstwo. Naszym następnym rywalem była Szkoła Podstawowa

z Górek Wielkich. Nie byliśmy faworytem tego meczu, początek nie był najlepszy w naszym wykonaniu, ale dziewczyny opanowały emocje i zagrały świetnie w obronie i skutecznie w ataku, co przyniosło nam upragnione i zasłużone I miejsce.

Gratulujemy reprezentantkom: Mai Rymanowskiej, Julii Wajner, Dominice Bajda, Laurze Iwaniec, Kamili Cieślar, Weronice Tokarczyk, Ani Kuziw, Paulinie Niedobie, Łucji Krzywoń, Julii Niedziołce ,Karolinie Szymczak, Nadii Biegun, Emilii Obracaj, Kamila Porębskiej.

Nasze uczennice awansowały do rozgrywek rejonowych. 

SP2 - I miejsce minipiłka ręczna.jpg


Sukcesów sportowych nie zabrakło także podczas finałów rejonowych rozgrywek w minikoszykówkę, w Pszczynie. Mecz, w którym zmierzyliśmy się z drużyną z Pawłowic,  zaczęliśmy bardzo nerwowo i do przerwy przegrywaliśmy kilkoma punktami. W drugiej odsłonie  nieco odrobiliśmy straty, w końcowym rezultacie pokazaliśmy charakter i pokonaliśmy rywali różnicą ponad 20 punktów.

Nasi reprezentanci: Oliwier Gęborski, Aleksander Kajstura, Marek Hankus, Filip Wróbel, Filip Czepczar, Dawid Juroszek, Hubert Kulinowski, Tomasz Trela, Maksymilian Holisz, Maksymilian Stoszek, Tomasz Foltyn, Marcel Bieniek.

Oczywiście gratulujemy chłopakom sukcesu i życzymy powodzenia w półfinałach wojewódzkich!

SP2 - finał rejonowy minikoszykówka.jpg
********************************************************************************************************************


Złoto i srebro dla siatkarek z SP-3!


Reprezentantki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieszynie zdobyły mistrzostwo w zawodach grup powiatowych w mini piłce siatkowej, które odbyły się w Dębowcu. Pokonując 2:0 drużynę z Hażlacha oraz 2:0 zespół  z SP-1 z Cieszyna awansowały do zawodów powiatowych. W składzie drużyny z SP-3 w Cieszynie były: Laura Kłębek, Aleksandra Wrona, Weronika Cieślar, Blanka Stępień, Nikola Dziasek, Julia Kłosek, Magdalena Nowak, Agnieszka Mołdrzyk, Natalia Płoskonka i Milena Bertin.


W dniu 08.03.uczennice z "trójki" przystąpiły do zawodów o mistrzostwo powiatu cieszyńskiego, które przeprowadzono w Ustroniu. Nasze siatkarki wywalczyły srebro pokonując 2:0 dziewczynki ze SP nr 2 z Ustronia a ulegając 0:2 drużynie ze SP nr 8 ze Skoczowa. Nasze srebrne medalistki zagrały w składzie: Laura Kłębek, Aleksandra Wrona, Blanka Stępień, Nikola Dziasek, Weronika Cieślar, Magdalena Nowak, Julia Kłosek, Julia Iskrzycka, Agnieszka Mołdrzyk i Amelia Zawada. Naszą siatkarską drużynę niezmiennie trenuje mgr Janina Hajek.


             Gratulujemy kolejnych siatkarskich sukcesów!


SP3 - złoto i srebro dla siatkarek.jpg
********************************************************************************************************************Kopalnia strajkuje..."

w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w CieszynieW naszej szkole ma miejsce wystawa pt. „Kopalnia strajkuje…” – strajk i pacyfikacja Kopalni „Wujek” 13-16 grudnia 1981 r.


Wróciliśmy myślami do nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Rozegrały się wydarzenia, które na zawsze zapisały się na kartach historii naszej ojczyzny, historii, o której musimy pamiętać.


Ekspozycja jest pierwszą tego rodzaju wystawą plenerową poświęconą tragedii jaka miała miejsce 16 grudnia 1981 r. w katowickiej Kopalni „Wujek”. Składa się z 25 plansz, na których zaprezentowano wiele niepublikowanych dotąd zdjęć.


Lekcje historii, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły, poparte obrazem z kart wystawy przemówiły do wyobraźni. Wywołały wiele wzruszeń i były źródłem cennych informacji o historii naszego regionu i Polski.                                                                                 Agata Granda

                                                                                Opiekun koła regionalnegego

                                                                                                          Dl@ jutra”


SP2- Kopalnia strajkuje wystawa (1).jpgSP2- Kopalnia strajkuje wystawa (2).JPG

********************************************************************************************************************
Waldemar Cichoń w SP 2            27 lutego, Szkoła Podstawowa nr 2, gościła w swych murach Pana Waldemara Cichonia, autora serii przygód o niesfornym kocie - Cukierku. Jedna z książek, Cukierku, Ty łobuzie, znalazła się na liście lektur Ministerstwa Edukacji Narodowej.


            Przez ostatnie trzy tygodnie najmłodsi uczniowie poznawali przygody kociego bohatera, które były im czytane w ramach lekcji oraz zajęć świetlicowych i edukacji czytelniczej. Zafascynowani odbiorcy nie mogli doczekać się spotkania z autorem.


Pan Waldemar Cichoń okazał się wspaniałym gawędziarzem, opowiedział nam między innymi o tym, jak to się stało, że kot Cukierek jest z nimi i dlaczego zdecydowali się akurat na kota. Najciekawszą opowieścią okazała się historia przyjaźni Cukierka z kucharką w przedszkolu Macieja, młodszego syna autora i zarazem jednego z bohaterów opowiadań. Okazuje się bowiem, że Cukierek wie dokładnie, kiedy wybija 15:30, wtedy rusza do przedszkola, aby przywitać Maćka  i co ważniejsze, zjeść drugi obiad z rąk tamtejszej kucharki.


Autor opowiedział dzieciom także o tym, jak wygląda praca pisarza i dlaczego tak bardzo ją kocha, jak wygląda współpraca z plastykiem wykonującym ilustracje do tekstu oraz ile jest prawdy w jego książkach.


Dzieci były zachwycone możliwością spotkania się z autorem lektury szkolnej, na koniec chętnie stanęły w kolejce po autograf, a niektóre zakupiły także książkę o Cukierku, bo tylko dzisiaj można było ją otrzymać ze specjalną dedykacją  autora. Już niebawem książki będzie można także wypożyczyć w szkolnej bibliotece, te egzemplarze także mają specjalną dedykację.

SP2 - Spotkanie z Cichoniem 1.jpg

SP2 - Spotkanie z Cichoniem 2.jpg

********************************************************************************************************************Puchar dla „dwójki”


            3 lutego br., odbył się I Drużynowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych i Gimnazjów, nagrodą był Puchar Dyrektora szkół – księdza Tomasza Sroki.

Szachy wydają się być zapomnianą grą, nie dotyczy to jednak grup uczniów, które zgromadziły się na rozgrywkach, nie zabrakło także naszych reprezentantów.

Po długich i nieprostych rozgrywkach Puchar Dyrektora trafił do Dwójki, a każdy uczeń naszej drużyny otrzymał medal oraz nagrodę książkową.

Gratulujemy uczniom: Ani Wąsowicz (3a), Janowi Piszczkowi (4a) i Michałowi Wąsowiczowi (5a) oraz pani Beacie Wlach opiekunce koła, która od dziecka pasjonuje się tą królewską grą.


 

SP2 - turniej szachowy.jpg
********************************************************************************************************************


Sukces w minipiłce ręcznej

 


            10 lutego br., w Pogwizdowie, odbyły się kolejne rozgrywki szczypiornistek. W fazie grupowej rywalizację w minipiłkę ręczną dziewcząt, reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2, miała podjąć z grupami z Kończyc Małych oraz Pogwizdowa.


Pierwszy mecz był niebywałą walką naszych uczennic z grupą z Kończyc Małych, wspaniała gra w obronie, jak i w ataku, pozwoliła nam nie tylko na zwycięstwo, ale także sporą przewagę punktową nad rywalkami. Starcie ze szczypiornistkami z Pogwizdowa było już bardziej nerwowe, jednak mecz zakończył się remisem, co dało Dwójce I miejsce w grupie, a tym samym awans do finału powiatowego.


Szkołę reprezentowały: M. Rymanowska, D. Bajda, W. Tokarczyk, J. Wajner, A. Kuziw, L. Iwaniec,

P. Niedoba, K. Cieślar, K. Szymczak, J. Niedziołka, Ł. Krzywoń, N. Biegun, A. Brzóska.


Wszystkim uczennicom gratulujemy wyniku!

SP2 -mini piłka reczna dziewcząt 10.2.2017.jpg


********************************************************************************************************************


Narciarstwo biegowe


            31 stycznia, na Kubalonce, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Cieszyńskiego w biegach narciarskich. Do rywalizacja stanęła grupy: dziewcząt i chłopców z SP2.


W zawodach niepokonane okazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej z Istebnej, a tuż za nią reprezentantki Pogórza oraz Wisły Malinki. Drużyna Dwójki zajęła kolejne – IV miejsce.


W kategorii chłopców uczniowie istebniańskiej szkoły znów zostawili rywali daleko za sobą, drugie miejsce zajęła grupa z Wisły Głębce, trzecie z Górek Wielkich. Nasi reprezentanci zajęli VI miejsce.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom, nasi uczniowie mieli mało okazji do treningów, więc uzyskane lokaty bardzo nas cieszą.


Zespół ds. Promocji Szkoły

SP2 biegi narciarskie.jpg********************************************************************************************************************


Jubileusz Czwórki, czyli z tradycją w przyszłość!


 

Pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017 był dla SP4 czasem szczególnym za sprawą przypadającego na ten rok jubileuszu 60-lecia założenia szkoły. Był to czas obfitujący w emocje i wzruszenia. Uroczystym obchodom towarzyszyło wiele imprez.


We wrześniu odbył się tradycyjny Rajd Czwórki – w roku jubileuszowym do udziału w nim szczególnie gorąco zachęcano emerytowanych nauczycieli  i pracowników szkoły oraz absolwentów.


Krótką, słoneczną relację z wypadu na Soszów można obejrzeć pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=auaPYI9AqcI


Kolejną okazją do podróży, tym razem sentymentalnej, była Biesiada Belferska, która odbyła się w Dniu Edukacji Narodowej. Przy wspólnym stole zasiadło obecne i dawne grono pedagogiczne, by wśród pamiątek szkolnych, albumów ze zdjęciami, nagrań programów artystycznych sprzed lat, w których, nawiasem mówiąc, można było zobaczyć uczących dziś pedagogów, powspominać dawne dzieje…


Wśród wydarzeń zaplanowanych z okazji jubileuszu nie mogło, oczywiście, zabraknąć pływania! W sobotę, 19 listopada,  na szkolnym basenie zebrała się grupa sympatyków Czwórki z zamiarem pokonania niebagatelnego dystansu 60-ciu kilometrów w ramach maratonu pływackiego „60 na 60”. Koordynujący przedsięwzięcie nauczyciele wychowania fizycznego nie tylko zadbali o fantastyczną atmosferę i sprawny przebieg tego sportowego wydarzenia, ale wzięli w nim również czynny udział! Wspólnymi siłami udało się oczekiwany wynik osiągnąć w rekordowym czasie, a Czwórka po raz kolejny pokazała pływacką klasę!

Fotorelacja z tego wydarzenia: 

http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,35509,60-km-na-60-lat-.html


Najbardziej podniosły i ważny dzień przypadł 5 stycznia br. Od samego rana można było odwiedzać mury 60-latki. Była to okazja, aby zobaczyć, jak się zmieniła, ale także świetna możliwość poszukiwania szkolnych wspomnień. Momentem kulminacyjnym tego dnia była uroczysta gala - Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wypełnił się po brzegi szanownymi gośćmi, którzy spędzili ten zimowy, czwartkowy wieczór, ze wzruszeniem oglądając pokoleniowe występy.


W to niezwykłe przedsięwzięcie zaangażowani byli obecni oraz dawni nauczyciele i uczniowie. Ten międzypokoleniowy, artystyczny dialog na długo pozostanie w naszej pamięci.


Dziękujemy wszystkim, którzy świętowali razem z nami, a tych, którzy być z nami nie mogli, zapraszamy do oglądania relacji z wydarzenia:

https://www.facebook.com/pg/cieszynsp4/photos/?tab=album&album_id=1254392884643754

https://www.youtube.com/watch?v=TqZitgXYMA4&t=103s
https://www.youtube.com/watch?v=9Lnt_4Y-CHY&t=1079s  
https://www.youtube.com/watch?v=n2Yb-bac6Bw  
https://www.youtube.com/watch?v=LJcyti8-xVI&t=22s


 

SP4 - JubileuszSP4.jpg********************************************************************************************************************


Sukcesy SP2 w minikoszykówce            Nasza szkoła zdobyła II miejsce w powiatowych zawodach minikoszykówki dziewcząt. Zanim osiągnęliśmy tak dobry wynik, nasze uczennice musiały rozegrać swoje mecze na wysokim poziomie. Pierwszy mecz rozegrały z bardzo dobrą i silną drużyną ze Skoczowa (SP-8), po niesamowitym meczu wyszły z tej potyczki zwycięsko, z wynikiem: 22:16. W kolejnej rywalizacji dziewczęta zmierzyły się z grupą z Wisły, od samego początku mecz nam się nie układał, mieliśmy problemy z obroną i atakiem, ze zdobywaniem punktów tzw. celnymi rzutami i niestety ulegliśmy drużynie z Wisły 19:11.


Zmęczenie dało się we znaki, a na niedomiar pecha reprezentantki  ze Skoczowa pokonały Wisłę i tym samym uplasowały się na pierwszym miejscu. Niemniej, gratulujemy naszej drużynie, w składzie: D. Bajda, J. Wajner, J. Niedziołka, W. Tokarczyk, K. Cieślar, K. Szymczak, N. Biegun, M. Rymanowska, L. Iwaniec, A. Kuziw, Ł. Krzywoń, P. Niedoba.


            Pierwsze miejsce udało się wywalczyć drużynie chłopców z SP2, reprezentacja w składzie: O. Gęborski, A. Kajstura, M. Hankus, H. Kulinowski, F. Wróbel, F. Czepczar, K. Szlachta, D. Juroszek, M. Holisz, M. Bieniek, K. Bieniek, Sz. Królak, T. Trela, stanęła do rywalizacji na boisku w Pogwizdowie. Na początku, w stosunkowo wyrównanym meczu, nasi uczniowie pokonali drużynę z Ustronia, z wynikiem: 32:18. Drugi mecz wyglądał  zupełnie inaczej, zawodnicy od początku byli skoncentrowani, zagraliśmy  bardzo pewnie w obronie i ataku, nie daliśmy żadnych szans przeciwnikowi. Wynik 48:14 dał nam ostateczną wygraną i możliwość przejścia do kolejnego etapu. Gratulujemy zawodnikom.


Zespół ds. Promocji Szkoły

SP2 - minikoszykowka dziewcząt II miejsce.jpg
********************************************************************************************************************


Sposób na lekturę!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie już wiedzą, że czytanie, zwłaszcza książek z obowiązującego kanonu, nie musi być udręką. Podczas lekcji języka polskiego wykonywali lapbooki i przeżyli niesamowitą, literacką przygodę!

Efekty swojej kilkudniowej pracy zaprezentowali rodzicom. Specjalnie dla nich powstała wystawa wyeksponowana na półpiętrach szkoły. Wśród lapbooków znalazły się istne perełki poświęcone Akademii pana Kleksa Jana Brzechwy (zrobione przez czwartoklasistów) powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy (stworzone przez uczniów klasy piątej) oraz Szatanowi z siódmej klasy Kornela Makuszyńskiego, którego omawiali szóstoklasiści.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wierzymy, że lapbooki będą sposobem na czytanie i wszyscy uczniowie naszej szkoły z większą ochotą będą odwiedzać bibliotekę.

 

                                                                                            Zespół ds. Promocji SzkołySP2-Lapbooki (1).jpg

 ********************************************************************************************************************


BEZPIECZNE FERIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ W DWÓJCE

 

W środę – 11 stycznia br. – w SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej – mł. inspektorem Arkadiuszem Żerdikiem. Akcja „Bezpieczne ferie 2017” odbyła się w ramach Gminnego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Miasta Cieszyna.

Uczniowie klas I – VI wysłuchali prelekcji na temat bezpiecznego zachowania dzieci podczas zabaw zimowych oraz sytuacji kryzysowych. Atrakcją pogadanki była specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna, dzięki której dzieci łatwiej przyswoiły sobie przekazywane treści.

Mamy więc pewność, że uczniowie „Dwójki” po feriach wrócą do nas cali i zdrowi.


SP2 - bezpieczne ferie (1).jpg

SP2 - bezpieczne ferie (2).jpg

 ********************************************************************************************************************


Bomb(k)owy wieczorek w „Dwójce” !


We środę – 21 grudnia br. - w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie odbyło się świąteczne spotkanie rodziców, uczniów oraz nauczycieli. W zamienionej na kawiarenkę sali wsłuchiwali się oni w dźwięk kolęd oraz piękno polskiej poezji. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wieczorek zorganizowano bez użycia prądu.

 

Utwory poetyckie oraz fragmenty prozy zostały wygłoszone przez uczniów klas IV-VI. Zabrzmiały m.in. Magiczne bombki Jolanty Herman, Zaczarowane drzewko Marii Terlikowskiej, Śnieg Ludwika Jerzego Kerna oraz Wiersz staroświecki Jana Twardowskiego. Oprócz wysłuchania wierszy uczestnicy spotkania mieli też okazję dowiedzieć się czegoś o historii bombki choinkowej.

 

Podczas wieczorku wystąpił chórek dziecięcy oraz instrumentaliści. Można było usłyszeć na przykład utwór pt. Pada śnieg oraz kilka rodzimych kolęd. Miłym akcentem okazały się utwory zagrane na dzwonkach czy gitarze.


 Rodzice mieli także okazję przeczytać wiersze autorstwa ich dzieci oraz wziąć udział w warsztatach tworzenia bombki choinkowej. Były one strzałem w dziesiątkę i zagwarantowały wszystkim świetną zabawę!


Nie zabrakło także świątecznych życzeń, które złożyła dyrektor szkoły – Renata Chamera-Wójcik.


 Nad całością czuwali nauczyciele: Aleksandra Melcher-Maślińska, Karina Pasterny oraz Roman Sudlitz.


 

                                                                                                                 Zespół ds. Promocji SzkołySp2 - Bombkowe historie (1).JPGSp2 - Bombkowe historie (2).JPG********************************************************************************************************************W „Dwójce” smacznie i świątecznie


Dnia 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie odbyło się spotkanie uczniów Regionalnego Koła Naukowego „Dl@ jutra” z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową z Polskim Językiem Nauczania z Karwiny. W spotkaniu wzięli również udział studenci Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji pod opieką pani dr hab. Beaty Oelszlaeger – Kosturek z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.


Celem spotkania były warsztaty kulinarne połączone z konkursem pt. „Przepisy z obu stron Olzy”, na których dzieci mogły przekazać swoim rówieśnikom przepisy związane z tradycją świąteczno – bożonarodzeniową.


„Cieszę się, że dzieci z obu szkół nie tylko poznają potrawy świąteczne, które mamy na wigilijnych stołach ale świetnie poradziły sobie z ich przygotowaniem. Myślę, że równie ważne jest nasze wspólne, edukacyjne spotkanie, szkół po obu stronach Olzy, i to co nas łączy - powiedziała dyrektor dwójki  Renata Chamera - Wójcik


W czasie warsztatów panowała przyjacielska i radosna atmosfera, co związane było zarówno z wypracowanym potrawami, jak i ich degustacją. Konkurs zakończył się rozdaniem nagród i wyróżnień uczestnikom z obu szkół. Nagrody w postaci  książek z przepisami regionu ufundowane zostały przez Centrum Usług Wspólnych                w Cieszynie.


Kolejne spotkanie uczniów z obu szkół było kontynuacją wspólnego projektu Regionalnego Koła Naukowego „Dl@ jutra”, które ma na celu integrację dzieci po obu stronach granicy. Wszyscy uczestnicy mają nadzieję na dalszą współpracę pomiędzy nauczycielami i uczniami ze szkół z obu stron Olzy.


 

                                                    

                                                                                         Opiekun

                                                                                        Regionalnego Koła Naukowego „Dl@ jutra”

                                                                                         Agata Granda


SP2 - Spotkanie transgraniczne.jpg*********************************************************************************************************************


„OD ZAWSZE NA ZAWSZE Z JEDYNKĄ”


    9 grudnia  2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie zorganizowano Dzień Otwarty dla rodziców i przyszłych uczniów szkoły. Program przygotowany przez nauczycieli i uczniów obfitował w liczne atrakcje. Każdy mógł uczestniczyć w ciekawych lekcjach otwartych, zajęciach teatralnych, czytelniczych i plastycznych. Nie zabrakło także rodzinnego turnieju sportowego,  kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci oraz baśniowej nocy spędzonej                 na szkolnej świetlicy.


  Byli uczniowie szkoły mogli rozpoznać się na zdjęciach przeglądając stare kroniki, dzienniki          i albumy szkolne. Z sali „wspomnień” blisko było już do auli szkolnej, gdzie swój program artystyczno-muzyczny zaprezentowali młodzi artyści. Tytuł inscenizacji mówił sam za siebie      „Od zawsze na zawsze z Jedynką”. Atmosferze dziecinnej zabawy w trakcie przedstawienia  towarzyszyła nostalgia i refleksja nad przemijającym czasem. Wszak to już 110 lat, jak w murach naszej szkoły uczymy dzieci. Uczniowie się zmieniają, ale nie zmieniają się ich emocje, jak zauważyła p. Krystyna Błachowicz udzielając wywiadu do naszej gazetki szkolnej „Nowinki nie tylko z Jedynki”.                                    


Zgromadzone liczne grono rodziców, dzieci, a także przedstawiciele władz miasta (Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, Dyrektor CUW, Członkowie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu) oraz Dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły w Gnojniku byli świadkami rozdania nagród w dwóch konkursach artystycznych. Prace finalistów, ”Multimedialnej pocztówki z Cieszyna” i „Gdybym się urodził przed stu laty w moim grodzie”, każdy mógł podziwiać na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu. Emocje opadały powoli i dlatego dobrze,  że pracowity dzień miał finał w rozmowach przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów naszej szkoły.


   Patrząc z perspektywy czasu mamy  nadzieję, że zaproszeni przez nas goście poczuli się dobrze  w murach naszej szkoły. W związku z tym  spełnią się także nasze oczekiwania i z życzliwością będziemy mogli przyjąć we wrześniu 2017 roku nowe pokolenie uczniów. 

Szczególne podziękowania za przygotowanie  programu artystyczno-muzycznego „Od zawsze       na zawsze z Jedynką” dla Barbary Turoń, Radosława Itnera, Benity Gałuszki
oraz dla Elżbiety Kaczmarek za „ubranie” szkoły w przepiękną świąteczną dekorację.

                                                                    Dyrekcja SP 1: Grażyna Jabłońska, Jolanta Cieplik

DSC_0028.JPGDSC_0195.JPG


*********************************************************************************************************************Zajęcia otwarte z gimnastyki korekcyjnej


W  październiku i listopadzie br. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie, zostały przeprowadzone lekcje otwarte z gimnastyki korekcyjnej. W trakcie 9 godzin zajęć rodzice mieli możliwość zapoznania się z wadami postawy swoich dzieci, dowiedzieć się na co należy zwrócić szczególną uwagę w procesie korekcji. Rodzice otrzymali informacje w jaki sposób dbać, na co dzień, o kręgosłup dzieci np. jaka jest prawidłowa pozycja do nauki, jak wygląda odpowiedni plecak i odpowiednio przygotowane miejsce do pracy. Specjalistka przedstawiła również sposoby rozciągania przykurczonych mięśni dzieci i objaśniła ich wpływ na postawę ciała. Rodzice dowiedzieli się też, które grupy mięśni należy wzmacniać w zależności od wady postawy.


Każdy  opiekun mógł wziąć aktywny udział w  pokazie ćwiczeń domowych, a po zakończeniu  otrzymał opracowany indywidualnie dla swojego dziecka zestaw ćwiczeń domowych obejmujący w razie potrzeby również ćwiczenia derotacyjne i symetryczne, niezbędne w leczeniu skolioz. Zajęcia prowadziła pani Paulina Fuczyło.


Zespół Promocji SP3


SP3 gimn. korekcyjna.JPG*********************************************************************************************************************„DWÓJKA” - ŚPIEWAJĄCO!


 

Uczniowie SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie zajęli I miejsce w XVII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiórek organizowanym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.


Dzieci – przy akompaniamencie fortepianu i gitary -wykonały dwa utwory: „Pałacyk Michla” Józefa Szczepańskiego i „Balladę o harcerzu” nieznanego autora, a tym samym zapewniły sobie najwyższe podium w kategorii szkół podstawowych - klasy 4 – 6.


Dzieci zostały przygotowane przez Romana Sudlitza oraz s. Tarsycję i wraz z nimi będą reprezentować „Dwójkę” podczas etapu diecezjalnego, który najprawdopodobniej odbędzie się w marcu przyszłego roku. Już teraz trzymamy za nich kciukiJ


 SP2 ppp (1).jpgSP2 ppp (2).jpg


*********************************************************************************************************************


Wieczór z Korczakiem


25 listopada 2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie "Wieczór z Korczakiem", który jest kontynuacją corocznych obchodów Święta Szkoły. Impreza ta skierowana była do uczniów naszej szkoły, ale również zaprosiliśmy wychowanków z innych placówek oświatowych z Cieszyna. Ideą drugiego już nietypowego spotkania jest propagowanie postaci naszego patrona - Janusza Korczaka , popularyzowanie jego myśli pedagogicznej i życiowej mądrej filozofii. Warsztatowa forma tych działań ma na celu zaktywizowanie dzieci do pokazywania ich talentów, nabywanie umiejętności wdrażania samorządności  i samodzielności myślenia. Dziecko twórcze , kreatywne i uśmiechnięte to ideał wychowanka, podstawa do stworzenia dobrego społeczeństwa w przyszłości według naszego patrona. Zabawy w ten piątkowy wieczór nie brakowało. Spotkanie 36 młodych ludzi wraz z opiekunami zaczęło się od warsztatów teatralnych , które wspierał swoją obecnością i radą zawodowy cieszyński aktor- Bogusław Słupczyński. Cztery losowo wybrane grupy dostały do opracowania scenariusz, który powstał na podstawie książki Janusza Korczaka " Król Maciuś Pierwszy" . Był to fragment przedstawiający scenę sejmową , w której widoczny jest trud władzy króla i rodząca się niedojrzała demokracja dziecięcych posłów. Młodzi twórcy wraz z reżyserami wcielili się w postacie, stworzyli kostiumy i zaaranżowali w ciągu dwóch godzin scenki teatralne. Adrenalina i młodzieńcza swoboda doprowadziła do bardzo ciekawych teatralnych rozwiązań, które choć nie były zamknięte wiarygodnie i ciekawie oddawały istotę dzieła korczakowskiego. Aktor wyłonił spośród twórców sześć osobowości aktorskich, które zostały nagrodzone. Pozostali uczestnicy również otrzymali upominki i dyplomy. Wszyscy byli wygrani, gdyż w trudzie i zabawie potrafili pokonać swoje słabości i  stanąć na scenie. Druga część spotkania odbyła się w pięknie udekorowanej świetlicy przy świecach. Czas przybyłym umilały domowe wypieki i aromatyczna kawa i herbata. Rozpoczęło się od muzycznej niespodzianki pani Agaty Nowakowskiej i Edyty Bogdan. Potem był krótki wykład pana Bogdana Słupczyńskiego o istocie przekraczania osobistych barier w teatrze i rozdanie nagród. Po czym przyszedł czas na konkurs pięknego czytania fragmentów książek Korczaka przez zaproszonych gości. Czytali: pan burmistrz Cieszyna -Ryszard  Macura , poetka, pedagog- Pani Patrycja Łyżbicka ,właścicielka klubo - kawiarni literackiej " Kornel i Przyjaciele" - Mariola   Sznapka  , Pani dyrektor naszej szkoły - Mariola Lapczyk . Najlepszego czytającego  wybierały dzieci poprzez głosowanie cukierkiem. Największą ilość słodkości i laur zwycięstwa otrzymała pięknie czytająca - Pani Patrycja Łyżbicka. Uczestnicy dostali upominki. Końcowym etapem imprezy było wręczenie nagród za międzyszkolny konkurs plastyczny " Korczak wśród dzieci ".

Dzieci otrzymały nagrody. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe i pomoc w ich zakupie. Na końcu pani dyrektor Maja Szczotkarz pożegnała wszystkich korczakowskim mottem " Jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie", które będzie przyświecało nam cały rok w naszych działaniach .
W szkolnej świetlicy i na parterze na szkolnej gazetce możemy podziwiać dzieła młodych twórców. Organizatorami całej imprezy był Zespół Korczakowski SP3  i zaangażowane , otwarte panie, które wsparły działania pomocą za co im serdecznie dziękujemy.


wieczór z korczakiem.jpg
*********************************************************************************************************************

Dzień Pluszowego Misia w SP 2 w Cieszynie

 

      Tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie uczniowie świętują Dzień Pluszowego Misia, który wypada w dniu 25 listopada.

Samorząd Uczniowski zachęcił dzieci, aby przyniosły do szkoły ulubione misie, co wpłynęło na wyjątkową atmosferę tego dnia. W tym roku dodatkowo zespół uczniów z klas piątych, którzy należą do kółka teatralnego, postanowił umilić to święto najmłodszym przygotowując krótką inscenizację na podstawie książki Aleksandra Milne

pt. ,,Kubuś Puchatek”. Dzieci obejrzały przedstawienie zatytułowane  ,,Uwierz w siebie”. Dobór repertuaru zbiegł się z ważną rocznicą, a mianowicie w tym roku Kubuś Puchatek obchodził 90-te urodziny, ponieważ pierwsza książka, której bohaterem jest dostojny jubilat, po raz pierwszy ukazała się w 1926r.

Kolejnym elementem obchodów  Dnia Pluszowego Misia było wspólne zdjęcie uczniów z ich milusińskimi.


SP2 Dzień Pluszowego Misia 2016.JPG*********************************************************************************************************************
TYDZIEŃ PRAW DZIECKA

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W CIESZYNIE


 20 listopada w Polsce obchodzony był III Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.


W dniach od 14 do 21 listopada w naszej szkole obchodzony był Tydzień Praw Dziecka. Do akcji ogłoszonej przez Samorząd Uczniowski włączyła się cała społeczność szkolna. Podjęto następujące działania:

 • nauczyciele w ramach zajęć zintegrowanych, świetlicowych i zajęć z wychowawcą przeprowadzili  lekcje na temat Konwencji o Prawach Dziecka.

 • Uczniowie wykonali gazetki tematyczne, które zdobią klasy
  i korytarze szkoły.  

 • Szkolny Klub Europejski pod opieką Pana Pawła Łodeja nakręcił  spot reklamowy „Poznaj swoje prawa”. Był on odtwarzany na szkolnym telebimie.

 • W ramach zajęć etyki powstał projekt grupowy - plakat o prawach dziecka.

 • uczniowie klasy 6a propagowali ideę konwencji wśród młodszych kolegów.

 • Samorząd Uczniowski:

  • wywiesił plakaty prezentujące w zabawny sposób prawa dziecka,
  • przygotowano prezentację multimedialną,
  • wyemitował audycję tematyczną w szkolnej rozgłośni  „Trzynastka”.

 

W poniedziałek 21 listopada odbył się uroczysty apel podsumowujący akcję, podczas którego:

 • Dzieci z klasy 3a zaprezentowały scenkę, pt. „Znam swoje prawa”.

 • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego zdał relację
  z działań jakie były prowadzone w szkole w ramach obchodów Tygodnia Praw Dziecka.

   

Sprawozdanie z obchodów III edycji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie zostało wysłane na konkurs ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka.


 


Zespół Promocji Szkoły


IMG_0601.JPGIMG_0602.JPG


*********************************************************************************************************************


„Dwójka” z certyfikatem!


 

 28 października 2016 roku, z rąk  Grażyny Skirmuntt, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie otrzymała Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.            To nie tylko zwieńczenie trzech lat pracy przed otrzymaniem certyfikatu, ale długoletniej współpracy nauczycieli, którzy są inicjatorami, z rodzicami i oczywiście samymi uczniami - przyznała podczas uroczystości dyrektor szkoły - Renata Chamera-Wójcik.Wszystkie działania, prowadzące do przyznania certyfikatu, oparte były o filary programu stworzonego przez koordynatorki – Barbarę Bejmę, Teresę Sztefkę, Agnieszkę Pelar-Jankowską oraz Agnieszkę Hanzel. Wśród wielu podejmowanych w szkole inicjatyw znalazły się między innymi: przerwy z książkami, wspólne drugie śniadania, sporządzanie zdrowych posiłków. Uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się też w liczne imprezy sportowe, takie jak Bieg Fortuna czy rajdy górskie organizowane przez PTTK.             28 października był dla całej szkoły wielkim świętem, toteż nie mogło zabraknąć gości.  Wśród nich pojawili się przedstawiciele władz powiatu i samorządowych, cieszyńskiego Sanepidu, rodziców, a także Kuratorium Oświaty, Uniwersytetu Śląskiego oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Jako pierwszy biurokrata cieszyński chylę czoła przed zespołem, który pokonał te procedurę i zrobił to na najwyższym poziomie - komentował Sekretarz Miasta, Stanisław Kawecki            Certyfikat Śląskiej Szkoły Promującej Zdrowie zostaje przyznawany na trzy lata. Szkołę czeka więc  dalsza praca profilaktyczna prowadząca do otrzymania Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.Uczymy się zdrowego odżywiania, uczymy się, że ruch i aktywność to najlepsze dobro, jakie może nas spotkać. Nauczyciele muszą uczyć odejścia od komputerów i pokazywać, że można czas wolny spędzać inaczej… -  podsumowuje Renata Chamera-Wójcik.


                                                                                                                 Zespół ds. Promocji Szkoły


Dwójka z certyfikatem 1.JPGDwójka z certyfikatem 2.JPG
*********************************************************************************************************************


„Śniadanie Daje Moc”!

 

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi wzięła udział w programie „Śniadanie Daje Moc”. Jego ideą jest zwrócenie uwagi na tytułowy, najważniejszy posiłek dnia.

Głównymi celami przedsięwzięcia były: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce - poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

W listopadzie obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, toteż najmłodsi naszej szkoły dowiedzieli się, że dzięki śniadaniu mają energię do nauki, lepiej koncertują się na zajęciach i dysponują siłą do zabawy.

Każdy oddział zorganizował w swojej sali wspólny, poranny posiłek. Dzieci przyniosły zdrową żywność, np. ciemne pieczywo, szynkę, owoce, warzywa oraz  wodę i robiły śmieszne kanapki bądź sałatki owocowe. W trakcie zajęć nauczyciel rozmawiał z uczniami na temat dwunastu zasad zdrowego odżywiania, zaś na przerwach można było obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania.

To była świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli!


śniadanie daje moc SP2


*********************************************************************************************************************


Śniadanie Daje Moc


Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi wzięła udział w ogólnopolskim programie Śniadanie Daje Moc. Uczniowie uczestniczyli w licznych misjach śniadaniowych pełnych ciekawych zabaw, gier i eksperymentów, dzięki którym poznali zasady zdrowego odżywiania. „Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę”, „pamiętaj o kaszach”, „jedz chleb, nie bułeczki”, „zawsze myj ręce przed posiłkiem”, „dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony”, to tylko niektóre zasady, których nauczyli się uczniowie.


Podczas realizacji poszczególnych misji wychowankowie naszej szkoły byli w piekarni, gdzie nauczyli się wyrabiać ciasto i piec chleb. Odwiedzili kilka sklepów, gdzie poznali szeroki wybór różnych rodzajów kasz i mąk. Następnie w ramach zajęć lekcyjnych mogli różnymi zmysłami bliżej się z nimi zapoznać. Zorganizowano wycieczkę do chlebowej chaty, podczas której uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić, aby powstał bochenek chleba. Naszą szkołę odwiedziły panie dietetyczki, które opowiedziały o zdrowym sposobie odżywiania się. Ponadto dzieci założyły własną hodowlę ziół, układały przepisy na zdrowe śniadanie oraz wierszyki na temat „dlaczego warto myć ręce”. Wielu
z nich po raz pierwszy skosztowało niektórych warzyw i owoców.


Zakończeniem udziału w programie były obchody 8 listopada Dnia Śniadania Daje Moc. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali moc śniadaniowych pyszności z wykorzystaniem różnorodnych i zdrowych produktów. Dzieci zrobiły smaczne pasty m.in. z białego sera, ryb i jajek. Stół zdobiły kolorowe i ciekawe kanapki przygotowane na różnych rodzajach pieczywa. Witamin dostarczyły świeżo wyciskane soki z jabłek, marchwi i gruszek. Dla wielu uczniów była to okazja do tego, by po raz pierwszy samodzielnie pokroić pomidora lub ogórka oraz spróbować zdrowych produktów wcześniej przez nich nielubianych. Dzień Śniadanie Daje Moc przebiegł w atmosferze podekscytowania, radosnej zabawy i wspólnej integracji.


Dzięki udziałowi w projekcie i zdobytej wiedzy żaden uczeń naszej szkoły nie zapomni już o zjedzeniu zdrowego i pożywnego śniadania przed wyjściem na lekcję.

 


Zespół Promocji SP3

śniadanie daje moc 1.JPG

śniadanie daje moc 2.JPG*********************************************************************************************************************

PUCHAR DLA „DWÓJKI”


 

1 października 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie otrzymała wyróżnienie i puchar za najliczniejszą reprezentację biorącą udział w Górskim Rajdzie Młodzieżowym „Pożegnanie Lata”.


             Zakończenie i miejsce docelowe znajdowało się przy schronisku Przysłop pod Baranią Górą. Organizatorem przedsięwzięcia był Oddział PTTK Beskid Śląski w Cieszynie.
W rajdzie uczestniczyła bardzo liczna grupa uczniów, wychowawców, nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie wraz z towarzyszącymi rodzicami i opiekunami. Sprzyjające warunki pogodowe, bezchmurne niebo oraz umiarkowana temperatura towarzyszyły uczestnikom przez cały dzień.            Do mety rajdu uczniowie dotarli w dwóch grupach startujących w Wiśle Czarne. Pierwsza, liczniejsza, ponad stuosobowa, dotarła szlakiem do schroniska Doliną Czarnej Wisełki, natomiast druga, dwudziestoosowa, wyruszyła szlakiem - Doliną Białej Wisełki na szczyt Baraniej Góry (1220m). Grupie przez cały czas towarzyszył Paweł Łodej, licencjonowany przewodnik górski, a jednocześnie wychowawca klasy 4C. Po wejściu na wieżę widokową, grupa zeszła do schroniska i dołączyła do czekających pozostałych uczniów. Razem udali się przez Stecówkę na przełęcz Szarculę i Kubalonkę.


            Wszystkim dopisały fantastyczne humory, mimo iż trasa była wymagająca – blisko 20-kilometrowa.

Zespół ds. Promocji Szkoły

 

rajd.JPG


*********************************************************************************************************************


SUKCES   SZACHISTÓW   Z DWÓJKI !

 

 

            SP 2  zajęła I miejsce -  w MIEJSKICH  DRUŻYNOWYCH  SZACHOWYCH  MISTRZOSTWACH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  W CIESZYNIE, które odbyły się 30 września 2016 r. w Domu Narodowym w Cieszynie.

            Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami  Integracyjnymi  reprezentowała  4 - osobowa drużyna: Anna Bojarska – VI a,  Jan Piszczek – VI a, Kacper Bieniek – V a,  Anna Wąsowicz  - III a, Opiekunem drużyny jest Pani Beata Wlach, która prowadzi zajęcia szachowe w naszej szkole.

            W Turnieju Szachowym wzięło udział 6 szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły  wykazali się dobrą znajomością reguł szachowych,  umiejętnością logicznego myślenia i przewidywania oraz doskonałą strategią. GRATULACJE.

Drużyna zakwalifikowała się do rozgrywek powiatowych, które odbędą się 19 października 2016 r. w Strumieniu. TRZYMAMY KCIUKI !! J

 

Zespół ds. Promocji Szkoły

SZACHY.jpg*************************************************************************************************

Ziemia Cieszyńska w wierszach gimnazjalistów


Dobiegł końca XI Powiatowy Konkurs Poetycki im. Jana Kubisza organizowany pod patronatem Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla przez Gimnazjum nr 2 w Cieszynie dla gimnazjalistów naszego powiatu. Tegoroczną edycję zatytułowaną „Ziemia Cieszyńska słowami malowana” zdominowali młodzi twórcy z Kaczyc i Zebrzydowic, chociaż, tradycyjnie, nie zabrakło także laureata z Istebnej.

Zachwycone pięknymi wierszami jury – poetki naszego regionu - Urszula Stefania Korzonek z Pogórza i Anna Mazur z Drogomyśla pod przewodnictwem prawnuczki „nadolziańskiego Mickiewicza” - Aleksandry Błahut-Kowalczyk postanowiło przyznać po dwie równorzędne pierwsze, drugie i trzecie nagrody.

Pierwsze miejsce zdobyły: Justyna Zielińska z Gimnazjum im. Macierzy Szkolnej dla Księstwa Cieszyńskiego w Kaczycach za wiersz „Jej portret” oraz Agata Żesławska z Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach za wiersz „Wspomnienie w kufrze zaklęte”.

Drugie miejsce zajęli: Jakub Klejczyk z Zebrzydowic za utwór „Bo kocham Cię, Babciu” oraz Julia Etryk z Kaczyc za utwór „Serce pełne Ziemi, który poświęciła swojemu dziadkowi.

Trzecie nagrody otrzymali: Łukasz Kukuczka z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej za wiersz „Umiłowane” oraz Patrycja Hanzel z Kaczyc za wiersz „Cztery pory mej Ziemi”.

Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez swoje polonistki: mgr Mirelę Sikorę ( Kaczyce ), mgr Aldonę Kopiec ( Zebrzydowice ) i mgr Monikę Michałek ( Istebna ).

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie obchodzącej w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia i 15-lecia działalności jako biblioteka powiatowa. Atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Cieszyńskiego i Burmistrza Miasta Cieszyna wręczali starosta Janusz Król oraz dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie – Izabela Kula.


_DSC5111.JPG_DSC5114.JPG

_DSC5146.JPG

_DSC5149.JPG

*********************************************************************************************************************

KOSZYKARZE GIMNAZJUM NR 2 W PÓŁFINALE MISTRZOSTW POLSKI

Gimnazjum nr 2 w Cieszynie od kilku lat prowadzi klasy sportowe o profilu koszykówki.
Obecny rok szkolny uczniowie klasy pierwszej, drużyna chłopaków z rocznika 2002, zakończyła ogromnym sukcesem. W rozgrywkach klubowych jako KS MOSIR CIESZYN awansowała do półfinału Mistrzostw Polski MU14.

Młodzi zawodnicy mają za sobą bardzo udany sezon, kiedy to zdobyli brązowy medal w mistrzostwach Śląskiej Ligi Koszykówki. Następnym etapem był udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, który przeszli, pokonując drużyny Chromika Żary, Mosir Przeworsk, a przegrywając z drużyną Żubry Białystok, co dało awans do półfinału.
Turniej półfinałowy odbył się w dniach 27-29.05.2016 w Mińsku Mazowieckim, gdzie drużyna KS MOSIR CIESZYN zmierzyła się z gospodarzami oraz z Regis Wieliczka i Pyrą Poznań.

Niestety, nie udało się awansować do finału. Zawodnicy z Cieszyna przegrali mecze, ale pokazali wielkie serce, zaangażowanie , charakter oraz to, że nie przez przypadek znaleźli się w półfinale Mistrzostw Polski.
Gimnazjum nr 2 jest jednym z kilku ośrodków w Polsce i uczestniczy w programie opracowanym przez Pzkosz jako GOSSM- gimnazjalny ośrodek szkolący zdolnych, młodych koszykarzy. Dzięki programowi szkoła otrzymała bardzo dużą ilość nowoczesnego sprzętu sportowego oraz sprzęt multimedialny, gdyż trenerzy są zobowiązani do nagrywania prowadzonych treningów.
Uczniowie klasy sportowej Gimnazjum nr 2 w Cieszynie bardzo ciężko pracowali na swój sukces, trenując na zajęciach w szkole oraz popołudniowych treningach. Zostali objęci fachową opieką fizjoterapeuty oraz dodatkowym wyżywieniem. Jest to jeden z większych sukcesów uczniów naszego gimnazjum w tej dyscyplinie sportu.

Drużyna osiągnęła sukces w składzie: MACIEJ SURZYCKI, BORUS KACPER, ŁOŚKO ŁUKASZ, SKOCZ KAMIL, DRAGON WOJCIECH, TRELA DAWID, MACURA BORYS,
DONOCIK JAKUB, REWIG KAMIL, ŻEBROK MATEUSZ, GRABOWSKI KAMIL,
ZAHRADNIK JAKUB
TRENERZY: SZYMON KAŁUŻA, JACEK BORTLICZEK


DSC00646.JPG


*********************************************************************************************************************

Super Kids 2016


7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Cieszynie odbyła się szósta edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego "Super Kids", zorganizowanego przez anglistki - Monikę Kowalczyk i Patrycję Urbaczkę.

Uczniowie drugich i trzecich klas cieszyńskich szkół podstawowych mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas drużynowej rywalizacji. W tym roku kolejne miejsca na podium zajęły: SP1, SP3 oraz SP4. Gratulujemy i zapraszamy za rok!


SP4

6_Super_Kids.jpg

*********************************************************************************************************************

Najlepsi w piłce nożnej


Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie nie ma sobie równych w piłce nożnej. W dniu 10. czerwca piłkarze naszej szkoły wzięli udział w turnieju "Sportowy tryb życia bez narkotyków i przemocy".

Chłopcy z "Trójki" pewnie wygrali wszystkie mecze nie tracąc ani jednej bramki!

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kamil Nowak, zaś puchar dla najlepszego strzelca turnieju trafił do Wojciecha Maciejowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Węglorz, Kamil Nowak, Tomasz Legierski, Wojciech Maciejowski, Dominik Waniński, Filip Wałga, Marcin Adamczyk, Franciszek Szymański, Wojciech Polok.

Drużynę przygotował p. Adam Rakus

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół Promocji SP3


nożna.jpg


*********************************************************************************************************************

Noc Bibliotek w SP4 po raz drugi!


Ponad tysiąc bibliotek w całej Polsce wzięło udział w drugim wydaniu krajowym Nocy Bibliotek, które miało miejsce z 4 na 5 czerwca. Wśród nich nie mogło zabraknąć biblioteki Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie, która po raz drugi uczestniczyła w tym ogromnym przedsięwzięciu promującym czytelnictwo.

"Wolno czytać!" to hasło tegorocznej Nocy, hasło, które zawiera w sobie mnóstwo znaczeń. Na stronie promującej akcję, zinterpretowano je w sposób, z którym w pełni się utożsamiamy: "Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. (...) Tym ma być też biblioteka - przestrzenią wolnego wyboru lektur i czasu, który płynie wolniej, a także miejscem spotkań z innymi, którym tak jak i nam wolno być sobą".

Do wspólnego odczytania zaproponowano przekornie wiersz Danuty Wawiłow - "Szybko". Mimo iż bardzo nam się ten wiersz podoba, w poczuciu pełnej wolności wybraliśmy "Lokomotywę" Tuwima, postanowiliśmy bowiem przyjrzeć się bliżej tajemniczym wagonom słynnego pociągu. Tym bardziej, że w jednym z nich ukrył się uciekinier z baśni, czarny charakter, którego tożsamość  i miejsce pobytu należało odkryć, zanim dokona spustoszenia pośród bohaterów literackich uwięzionych w naszym świecie.  Choć była to misja trudna, a momentami również straaaszna, nocni tropiciele poradzili sobie doskonale, ratując po drodze różne bajkowe postaci znajdujące się w tarapatach…

Nocowanie w szkole praktykuje się w Czwórce od wielu lat, a mimo to nie straciło na swej atrakcyjności! Prym wiedzie koło biblioteczne, które zawsze z entuzjazmem angażuje się w organizację tego typu wydarzeń. Tak było jesienią podczas Nocy z misiem - trzeciej edycji imprezy integracyjno-czytelniczej, której adresatami są młodsi uczniowie, tak było również podczas obu Nocy Bibliotek.

Tradycyjnie, czas minął szybciej, niżby tego chcieli uczestnicy. Zmęczeni, ale i usatysfakcjonowani, kładli się spać, śniąc kolorowo o kolejnej takiej nocy i marząc, by sen się spełnił…

SP4

5_Noc_Bib.JPG


*********************************************************************************************************************

Czwórka w słonecznej Italii!


Niezapomniane chwile spędzili uczniowie wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie we włoskim mieście Bellaria nad Adriatykiem, które gościło ich  w drugiej połowie maja.

Codzienne zajęcia szkolne urozmaicały spacery na świeżym powietrzu i zwiedzanie nowego miejsca, gry i zabawy ruchowe na plaży oraz integracja z młodzieżą, mieszkającą w tym samym hotelu. Duże wrażenie na mieszkańcach Cieszyna wywarła wycieczka do San Marino. Zapierające dech w piersi widoki z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Pogoda i humory towarzyszyły wszystkim do ostatniej minuty. Pozostaje nadzieja, że jeszcze nie raz będzie okazja, by wdrożyć w życie podobnie niekonwencjonalny system nauki!


SP4

4_Italia.jpg*********************************************************************************************************************

LET’S WRITE IT !!


W ostatnim tygodniu maja zorganizowano w naszej szkole I DYKTANDO z języka angielskiego „Let’s write it!”. Dziewiętnastu uczniów naszej szkoły postanowiło sprawdzić swoje umiejętności pisania nowych dla nich tekstów „ze słuchu”. Na podstawie zapisanego przez siebie tekstu uczestnicy musieli rozwiązać dodatkowe zadania.

Oto wyniki:

Klasy czwarte

miejsce

Imię, nazwisko, klasa

1

Mateusz Chromik, 4b

2

Igor Klimek, 4b

3

Tomasz Perchała, 4c


Klasy piąte

miejsce

Imię, nazwisko, klasa

1

Zuzanna Chmiel, 5b oraz  Martyna Smoczyńska 5a

2

Milena Bertin 5a

3

Weronika Cieślar 5c


Klasy szóste

miejsce

Imię, nazwisko, klasa

1

Dominik Lazarek, 6a

2

Grzegorz Łaszcz, 6b

3

Grzegorz Wajs, 6b


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy

Zespół Promocji SP3

IMG_6688.jpg

Załącznik bez tytułu 00112.jpg
*********************************************************************************************************************


SPORTOWE SUKCESY TRÓJKI


W dniu 8.06.2016 na Stadionie MOSiR odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Cieszyna w Trójboju Lekkoatletycznym Klas Czwartych.

Zawodnicy z SP3 spisali się na medal (złoty!), zarówno drużyna dziewczyn jak i chłopców.

Dodatkowo należy dodać, iż indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Laura Kłębek, tuż za nią na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Wrona. Wśród chłopców drugie miejsce zajął Mikołaj Wysocki.

Drużyna dziewczynek: Laura Kłębek, Aleksandra Wrona, Nikola Mencnarowska, Julia Orszulik, Zuzanna Wlach, Kamila Paś, Wiktoria Kochaniewicz.

Drużyna chłopców: Mikołaj Wysocki, Szymon Stec, Oliwier Kozłowski, Jakub Bagiński, Łukasz Fornal i Rafał Fornal.

Opiekę podczas zawodów sprawowali: p. Bożena Bułka i p. Adam Rakus


Gratulujemy!


 Zespół Promocji SP3

20160608_121827.jpg


*********************************************************************************************************************HARMONOGRAM POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH  w 2016 r.


Lp.

Rodzaj czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

1.

Składanie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego

25.02.2016 godz.8.00

01.03.2016 godz.15.00

2.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola (lub oddziałów przedszkolnych)   wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

08.03.2016 godz.8.00

29.03.2016 godz.15.00

3.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków do przedszkola (lub oddziałów przedszkolnych)  i dokumentów potwierdzających  spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

08.03.2016 godz.8.00

31.03.2016 godz.15.00

4.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym

22.04.2016 godz.8.00

5.

Potwierdzanie, przez rodzica kandydata, woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym

22.04.2016 godz.8.00

02.05.2016 godz.15.00

6.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym

05.05.2016 godz.8.00

7.

Postępowanie uzupełniające - złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola (lub oddziałów przedszkolnych)  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym

09.05.2016 godz.8.00

13.05.2016 godz.15.00

8.

Postępowanie uzupełniające - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków do przedszkola (lub oddziałów przedszkolnych) i dokumentów potwierdzających  spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym

09.05.2016 godz. 8.00

18.05.2016 godz. 15.00

9.

Postępowanie uzupełniające - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym

01.06.2016 godz.8.00

10.

Postępowanie uzupełniające - potwierdzanie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym

01.06.2016 godz.8.00

06.06.2016 godz.15.00

11.

Postępowanie uzupełniające - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym uzupełniającym

08.06.2016 godz.15.00
*********************************************************************************************************************


SZKOŁA MISTRZÓW… CZYLI NIEPOKONANI Z DWÓJKI


Ten rok szkolny był szczególnie udany dla sportowców z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kubisza w Cieszynie.


Jak zwykle, zmagali się w różnych dziedzinach sportu i zawsze odnosili sukces! Szczególne osiągnięcia zdobyli w koszykówce. Po zajęciu I miejsca w Mistrzostwach Cieszyna zajęli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu, a potem I miejsce w Mistrzostwach Rejonu. Ukoronowaniem ich zmagań było IV miejsce w półfinale Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców.

Oto nasi mistrzowie : Jakub Hanzel, Kacper Kruk, Michał Szczepaniak, Wilhelm Subocz, Michał Volkmer, Jakub Wisełka, Bartosz Orszulik, Michał Maniszewski, Porębski Dominik, Piotr Parchoniuk, Kamil Żebrok, Mateusz Żebrok, Łukasz Łośko, Maciej Surzycki, Dawid Trela.


            W naszym gimnazjum mamy również mistrzów w piłce nożnej. Zdolni, młodzi chłopcy pięli się po szczeblach sukcesu jak burza, zdobywając kolejno I miejsce w Mistrzostwach Cieszyna, I miejsce w Mistrzostwach Powiatu, a na koniec II miejsce w Mistrzostwach Rejonu.

Zwycięska drużyna to : Michał Skocz, Filip Duraj, Mikołaj Tobiasz, Michał Tobiasz, Sebastian Żyłka, Dawid Menka, Bartosz Gwiazda, Krystian Zięba, Dawid Zięba, Bartłomiej Michałek.


            Pływanie to również nasza mocna strona. Udowodnili to nasi gimnazjaliści, zdobywając w pięknym stylu I miejsce w Mistrzostwach Cieszyna, I miejsce w Mistrzostwach Powiatu i III miejsce w Mistrzostwach Rejonu.

Nasi najlepsi pływacy : Kacper Stoszek, Michał Maniszewski, Kamil Wojnar, Jakub Rumiński, Jakub Wisełka, Michał Volkmer, Szymon Klimosz, Marcin Czarnojan, Patryk Rucki


            Nie zawiedli także zwolennicy piłki ręcznej. Po licznych zmaganiach zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Cieszyna  i III miejsce w Mistrzostwach Powiatu.

            W rozgrywkach tenisa stołowego również daliśmy o sobie znać. Tak było w przypadku, kiedy nasi uczniowie zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Cieszyna i IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu.


Pływacy. Opiekun mgr Julian Nowakowski.jpgKoszykarze z opiekunem mgr Łukaszem Kuboszkiem.jpg
Piłkarze z opiekunem mgr Markiem Skarkiem.jpg


*********************************************************************************************************************


„ Fajnie” być dobrym!


Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi 19 maja świętowaliśmy Dzień Dobrych Uczynków, zorganizowany przez klasy 2 a i 4 a.

W tym roku w „prezencie” dla naszej planety ogłosiliśmy zbiórkę zużytych baterii. Postanowiliśmy także pomóc naszym rówieśnikom – mieszkańcom hostelu Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej Barka. Zebraliśmy dla nich zabawki, gry, przybory szkolne. W działania zaangażowało się wielu uczniów naszej szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy im i ich rodzicom. Wszyscy, którzy przyłączyli się do naszej akcji zostali nagrodzeni  pamiątkowymi dyplomami. Z okazji Dnia Dobrych Uczynków  przeprowadziliśmy także konkurs na najciekawsze logo promujące postawę życzliwości, niesienia pomocy i bezinteresownych działań na rzecz innych. 

Naprawdę „ fajnie być dobrym”!

IMG_5973.JPG


*****************************************************************************************************************

Sukces piłkarzy nożnych z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie w roku szkolnym 2015/2016                    Drużyna Gimnazjum nr 2 w Cieszynie w piłce nożnej chłopców, w roku szkolnym 2015/2016 odniosła znaczące sukcesy. Młodzi reprezentanci szkoły pasmo sukcesów rozpoczęli od zwycięstwa w turnieju o Mistrzostwo Cieszyna Szkół Gimnazjalnych,  gdzie w finale pokonali rówieśników z Gimnazjum nr 1. W następnym etapie, tj. turnieju o zwycięstwo w grupie powiatu, reprezentacja G-2 również zdobyła 1 miejsce, wyprzedzając drużyny z Kończyc Wielkich, Pogwizdowa oraz Zebrzydowic. Kolejnym szczeblem rozgrywek był Turnieju o Mistrzostwo Powiatu rozegrany w Strumieniu. Drużyna cieszyńskiego Gimnazjum nr 2 pokonała drużyny z Wisły, Górek i Strumienia, zdobywając 1 miejsce w Powiecie Cieszyńskim. Ostatnim szczeblem rozgrywek dla drużyny z G-2 był turniej o Mistrzostwo Rejonu, gdzie w finale ulegli drużynie z Kobióra po dogrywce i rzutach karnych, zdobywając 2 miejsce w rejonie.

                    Należy zaznaczyć, że osiągnięcia te były największymi sukcesami reprezentacji Gimnazjum nr 2 w Cieszynie w dotychczasowej historii w tej dyscyplinie sportu. Opiekunem drużyny jest Pan mgr Marek Skark.

Mistrzostwo Powiatu 1.jpg

Mistrzostwo Powiatu 2.jpg

Mistrzostwo Cieszyna 3.jpg


*********************************************************************************************************************

7 maja br. na terenie cieszyńskiego campingu "Olza" odbył się festyn zorganizowany przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kubisza w Cieszynie.

Wszyscy jego uczestnicy: uczniowie, Rodzice, goście i pracownicy świetnie się bawili. Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji, takich jak: streetball, piłka nożna, siatkówka plażowa, quiz wiedzy ogólnej oraz taniec do muzyki karaoke. Imprezę integrującą społeczność gimnazjum poprowadził  ks. Łukasz, zapewnił oprawę muzyczną, uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali programy artystyczne. Zorganizowano kiermasz niespodzianek, kiermasz książek, zabawy dla młodszych dzieci, zabiegi kosmetyczne. Pogoda dopisała, a wraz z nią apetyt na wspaniałą grochówkę, kiełbasę z grilla i przepyszne ciasta przygotowane przez Rodziców naszych uczniów.

Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowanie Dyrekcji oraz Radzie Rodziców za to niezapomniane szkolne wydarzenie.


DSC01976.jpg