Aktualności

W tym miejscu znajdziesz wiadomości z życia przedszkola.

138802-stopka2_3(1)(1).png
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze
2017-10-16 22:44
W ramach Światowego Dnia Mycia Rąk przedszkolaki m.in. doskonaliły technikę mycia rąk. Celem w/w akcji było uświadomienie dzieciom konieczności mycia rąk i kształtowania nawyków higienicznych. Podczas zajęć grupa Motylki poznała opowiadanie o rączce czystej i brudnej, dzięki któremu przypomniała sobie dlaczego należy myć ręce. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną - wesołe rączki,w trakcie której doskonaliły umiejętność wycinania nożyczkami oraz rysowania. Grupa Zajączki także poświęciła wiele czasu na utrwalanie wiadomości związanych z czystością. Wszystkie przedszkolaki w sposób szczególny w dniu dzisiejszym starały się dokładnie i poprawnie myć ręce i postaramy się aby nawyk mycia rąk zakorzenił się na stałe u każdego przedszkolaka.
Zdjęcia załączamy tutaj --> 2017-10_Światowy Dzień Mycia Rąk w przedszkolu.
2017-10-16 22:42
Dzieci z grupy Misie były w minionym tygodniu na spacerze w parku. Obserwowały zmiany w otaczającej przyrodzie, a także nazbierały kasztanów do kącika przyrody. Wykonały także zadania plastyczne związane z tematyką "Jesień w parku".
Zdjęcia do obejrzenia tutaj --> 2017-10_Misie - jesień w parku.
2017-10-11 20:24
11 października w całym przedszkolu obchodzono Dzień Dziewczynek. Z tej okazji we wszystkich grupach dziewczynki otrzymały drobne prezenty, a chłopcy złożyli im życzenia i zaśpiewali sto lat. Aby nikomu nie było smutno w tym dniu, chłopcy także dostali słodki upominek. Dzień upłynął w radosnej atmosferze. Zdjęcia obejrzycie tutaj --> 2017-10_Dzień Dziewczynek w przedszkolu.
2017-10-11 20:23
Omawiając tematykę jesienną przedszkolaki z grupy Motylki utrwaliły sobie kolory a także doskonaliły umiejętność przeliczania. Poznały nazwy drzew takich jak kasztanowiec, klon, brzoza oraz dąb. Najciekawszym zadaniem dla dzieci była nauka rysowania drzewa oraz nazywanie poszczególnych jego elementów. Zdjęcia zamieszczamy tutaj --> 2017-10_Motylki - jesienne drzewa.
2017-10-10 19:38
W czasie Tygodnia Głośnego Czytania dzieci z grupy Żabki odwiedzili mili gości i przeczytali bajki, opowiadania i wierszyki: pani Danka (wychowawczyni grupy Misie) opowiadanie "Rzepka", pani Ania mama Tymka "O złotowłosej i trzech niedźwiadkach", pani Krysia  (była woźna grupy) "Na straganie". Pani Marysia - bibliotekarka z miejscowej biblioteki zaprosiła przedszkolaków do biblioteki i tam przeczytała bajkę "O rybaku i złotej rybce". Czytaniu dzieciom towarzyszyły zajęcia nawiązujące do treści otworów: kolorowanki, zagadki, układanki.
Dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony czas i miłe spotkania. Tutaj obejrzysz zdjęcia --> 2017-10 _Żabki - tydzień głośnego czytania.
2017-10-10 19:36
Przy okazji rozmów o owocach, dzieci z grupy Żabki zabawiły się w ogrodników. Posadziły pestki jabłek, śliwek oraz nektarynki. Podlały, a następnie umieściły na parapecie okna, tam gdzie jest dużo światła. Teraz każdego dnia dbają o założoną hodowlę - systematycznie podlewają ją oraz prowadzą obserwację. Zdjęcia załączamy tutaj --> 2017-10_Żabki bawią się w ogrodników.
2017-10-10 19:35
Jesień to czas na zebranie plonów z sadów i ogrodów. Dzieci z grupy Jeżyki również poznają te bogactwa, smakują ich i próbują coś z nich wytworzyć np. pyszny, bogaty w witaminy, sok marchewkowo-jabłkowy. Utrwalaj wiadomości wykonały także piękne prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych tutaj --> 2017-10_Jeżyki - plony z sadów i ogrodów.
2017-10-08 18:23
Mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy Zajączki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać, między innymi pić soki owocowo-warzywne. Za namową pani Natalii grupa postanowiła zrobić sok jabłkowo-marchewkowy. Najpierw dzieci zapoznały się z sokowirówką, a zanim przystąpiły do pracy umyły ręce. Wszystkim bardzo smakował własnoręcznie zrobiony sok, bez dodatku cukru i oczywiście bez konserwantów. Zdjęcia do obejrzenia tutaj --> 2017-10_Zajączki robią soczek.
2017-10-08 18:22
W minionym tygodniu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, w związku z tym gościliśmy w grupie Misie panią wicedyrektor i panie Anię i Izę, które w kolejnych dniach czytały dzieciom ciekawe i zabawne bajki tematyką związane z warzywami. Były to m.in. utwory "Na straganie", "Rzepka". Przedszkolaki na ich podstawie wykonywały prace plastyczne i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przeczytanie bajek. Zdjęcia obejrzycie tutaj --> 2017-10_Misie - Cała Polska czyta dzieciom.
2017-10-03 23:20
Jesień to kolorowa i piękna pora roku. Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na dary jesieni – kasztany, żołędzie, leśne grzyby i ścielące się kolorowe dywany z liści. Z tej okazji dzieci z grupy Zajączki wybrały się na spacer do pobliskiego parku, przyniosły do kącika przyrodniczego dary jesieni, wykonały pracę plastyczną jesiennego drzewa oraz smakowały jabłuszka, gruszki a na dodatek, kwaśną cytrynę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych tutaj --> 2017-10_Zajączki i jesień.
 
12345678...